تبلیغات
ایران آریایی
تمدن ایران زمین

همه چیز درباره ایرانیان 1
l5hquubd9r19onlfypr0.jpg

(اجتماعات و استقرار اوله انسانها در قبل از دوران سیلک"تمدن زاغه")

برسیها و حفاریهای اخیر در دشت خوزستان،منطقه لرستان و کردستان و به طور کلی غرب ایران بیشتر در منطقه زاگرس و دامنه های شرقی و غربی آن شواهد و مدارکی معرفی کرده است که بخوبی ثابت می نماید،بشر بیش از ده هزار سال پیش به تدریج وارد زندگانی دوران استقرار در این منطقه از ایران شده،این شواهد و مدارک دانشمندان را بر آن داشته که تحقیقات دامنه دارتری درباره نحوه ی استقرار اولیه بشر و ایجاد تمدن در این منطقه از ایران بنمایند و بر اساس این تحقیقات ثابت شده است که در ایران کشاورزی دیم از ده هزار سال پیش از میلاد(دوازده هزار سال قبل)تا پنج هزار و پانصد سال پیش از میلاد ادامه پیدا کرده است.

دکتر عزت الله نگهبان-استاد باستان شناسی دانشگاه تهران-از کتاب مروری بر پنجاه سال یافته های باستان شناسی چاپ سازمان میراث فرهنکی و گردشگری

********************

(دریاچه مرکزی ایران)

در زمانهای دور کشور ایران شامل سرزمینی بود که دریاچه بزرگی در میانش واقع گردیده بود که یک ساحل این دریاچه بزرگ،در خراسان،و ساحل دیگر آن در کاشانقرار داشت و ایرانیان اولیه در حاشیه این دریاچه می زیستند.

کشفیات سنگواره ها و آثار بجای مانده در کویر مرکزی ایران و برسی این نشانه ها وجود این دریاچه بزرگ را ثابت می نماید.

دورگن گیلمن-ایران شناس فرانسوی

********************

(علل خشک شدن دریاچه مرکزی ایران)

خشک شدن دریاچه مرکزی ایران فقط ناشی از تبخیر آب نبوده و به احتمال زیاد بروز یک آتشفشان شدی توام با زلزله،قسمتی از قشر خارجی زمین را شکافته و آبهای دریاچه را فرو برده است و شاید گسل بزرگی که امروزه در فلات ایران دیده می شود،موضعی باشد که در آنجا زمین شکافته شده است.

دورگن گیلمن-ایران شناس فرانسوی

********************

(کشف آتش و ذوب مس)

ایرانیان اولین ملت جهان بودند  که آتش را کشف و از آن استفاده کردند،و اولین ملت جهان هستند که مس را کشف و ذوب نمودند و صنعت فلزسازی را بنیان نهادند و اولین جنگ بین ایرانیها و غیر ایرانیها به احتمال قوی بر سر آتش در گرفت،اقوام غیر ایرانی که آتش نداشتند برای بردن آتش با ایرانیان جنگیدند.

پروفسور سیریلی استنلی اسمیت-استاد تاریخ/فلز شناسی و صنعت دانشگاه ماساچوست امریکا

********************

(کشف مس)

هزاران سال قبل از میلاد مسیح،هنگامیکه کوزه گری در "سیلک" کاشان قدیم مشغول ساختن کوزه بود متوجه شد کوزه ای که از آتش خارج کرده نمی شکند و دریافت خاکی که برای ساختن کوزه مورد استفاده قرار داده،غیر خاک عادی است.او از خاک شسته شده یک معدن مس برای ساختن کوزه استفاده کرده بود.

ریچارد فرای-استاد تاریخ ایران در دانشگاه هاروارد امریکا

********************

(رام کردن اسب)

اسب جز در ایران وجود نداشت و ایرانیان رسم تربیت اسب را برای سوارکاری و بارکشی به ملل دیگر آموختند،و اسپریس(یونجه)که غذای اصلی اسب می باشد از ایران به سایر کشورها برده شد.

رومن گریشمن-مورخ فرانسوی

********************

(سانتور یا نیمه انسان-نیمه اسب)

جانوری که نیمه فوقانی آن شبیه به انسان و نیمه تحتانی آن شبیه به اسب بود و اروپائیان به اسم سانتور می خواندند برای اولین بار در ایران بوجود آمد و مشاهده اولین مرد سوارکار بر اسب طوری سبب حیرت گردید که تصور کردند نیمه فوقانی آن جانور انسان است و نیمه تحتانی حیوان.

ژرژ دومریل-ایران شناس فرانسوی

********************

(اولین لباس)

اولین لباس به غیر از پوست جانوران در ایران اختراع شد که نمد بود.

ماکس مولر-خاورشناس آلمانی

********************